DECHEM X LET

Studio DECHEM poodhaluje po deseti letech své existence některé méně známé a ne příliš skloňované aspekty své kreativní tvorby, často vzniklé mimo hlavní doménu tvorby skleněných interiérových objektů. Společně se studiem OKOLO, se kterým před lety DECHEM vytvořilo Breathless, nechává tento renomovaný a cenami ověnčený ateliér nahlédnout do zákulisí i skrytých poloh svých známých projektů. Prostřednictvím drobných a intimních intervencí přímo v prostorách showroomu, vás DECHEM bere na objevitelskou cestu za rozmanitými počiny, jejich kreativním prostředí pozadím a příběhy jejich vzniku.

Koncepce: DECHEM a OKOLO

Kurátor: Adam Štěch

Grafický design a instalace: Matěj Činčera, Jan Kloss, DECHEM

 

Bandaska Through the Lens

Známý produkt v neznámých souvislostech. Tak by se dal charakterizovat fotografický projekt Bandaska Through the Lens, během kterého studio DECHEM již několik let postupně oslovuje různé české i zahraniční fotografy, aby zcela bez jakéhokoliv zadání vyfotografovali vázu Bandaska, nejúspěšnější a nejznámější produkt studia, podle svého vlastního uvážení.

Spolupráce s festivalem Mezipatra

Kromě každodenní práce na své kolekci produktů se studio DECHEM zabývá návrhy skleněných i jiných objektů pro rozmanitou skupinu firem a organizací. Ke stálicích a oblíbeným spolupracovníkům v jejich portfoliu patří design ocenění pro festival Mezipatra, se kterým spolupracují od roku 2013.