LABO 2023 Milano

Studio DECHEM je letos součástí kulturního projektu LABO 2023 během Milano Design Week, nového místa věnovaného designu a kulturním projektům. 

Salon DECHEM představuje kolekci různých přístupů ke sklu a jeho užití v produktovém designu. Messier M81, nízký růžový skleněný stůl částečně vyrobený ze surového železa, dostal své jméno po krásné spirální galaxii, která, přestože je vzdálená 12 milionů světelných let, je stále jednou z nejjasnějších, které lze ze Země vidět. Nástěnný objekt vzdává hold fascinující rozmanitosti různých typů skla a experimentálně je kombinuje do nástěnného patchworku. Geometrické tvary s živými strukturami vytvářejí barevné detaily odlesků a nabízejí pohled do úchvatného a inspirativního světa skla. Scéna je doplněna lustrem Tésera – současným světelným objektem obohaceným o závěsné střapce.

Mimo jiné DECHEM představuje netypické vázy The Heat Vase a Roura Vase. Stejně jako Roura Vase je i The Heat Vase organicky vytvořený kus skla, který ukazuje, jak se archetypální tvar taví a mění pouze použitím teploty. 

Adresa a datum konání:

LABO FONDAZIONE RODOLFO FERRARI, VIA BIELLA 6, MILANO

17. – 20. 4. 2023

PO/ÚT/ČT 11.00 – 19.00, ST 11.00 – 21.00

Tisková zpráva a fotografie:

https://www.dropbox.com/labo2023milano

 

Fotografie: Vojtěch Veškrna